Co zamiast Bet365?

Co zamiast Bet365? Szukamy alternatywy

Dzień w którym ogłoszono, że bet365 nie będzie dostępny był z pewnością najczarniejszym dniem dla polskich graczy. Wielu z was jeszcze nie zdecydowało na którego bukmachera przenieść się definitywnie. Nie ukrywamy, że wybór alternatywy dla “całorocznego” jest bardzo trudny, więc postaramy się wam w tym wyborze pomóc.

Poniższy artykuł artykuł ma być w założeniu obiektywny najbardziej jak to możliwe. W tekście postaramy się wziąć pod uwagę najważniejsze aspekty dzięki którym to właśnie bet365 cieszył się największą popularnością w Polsce. Aspekty te porównamy z tym co proponują nam zagraniczni bukmacherzy, którzy nie blokują możliwości założenia konta Polakom oraz tym co proponują rodzime serwisy bukmacherskie.

Bonusy i promocje u bukmacherow

Jedną z najważniejszych kwestii dzięki którym bet365 cieszył się olbrzymią popularnością w naszym kraju były właśnie opłacalne kursy i bardzo bogata oferta.
Jeśli chodzi o ofertę to jest to oczywiste – czym więcej sportów, lig czy zdarzeń do obstawienia tym lepiej. Kursy natomiast to wypadkowa marży bukmachera. Im wyższa marża tym niższe kursy. Krótko mówiąc- marża to zysk bukmachera ze zdarzenia bez względu na wynik. Gdyby nie było marży dwudrogowe zdarzenia z szansą 50/50 miałyby kursy 2.00 i 2.00, a nie np 1.83 i 1.83.

Gdzie znajdę najlepsze kursy?

Bet365 w rankingu bukmacherów wg. marży jest bardzo wysoko, ale są bukmacherzy, którzy oferują nam jeszcze bardziej opłacalne kursy.
Liderzy na tym polu tacy jak MarathonBet czy Pinnacle nie akceptują już polskich graczy. Z dostępnych dla Polaków buków liderem jest 1xBet, gdzie średnia to około 2,80%. Tylko on proponuje  niższą marżę niż Bet365. Delikatnie wyższą ma natomiast Unibet, gdzie współczynnik ten to około 5,70%. Bardzo dobrze pod tym względem wypadają także Betrally i 5Dimes.
U polskich bukmacherów najlepszym wynikiem jest średnia marża ok 6,70%.

U którego bukmachera najlepsza oferta?

Tutaj rywalizacja jest naprawdę zacięta i ciężko zliczyć ilość wszystkich zdarzeń do obstawienia oraz wszystkich meczów. Weźmy jednak pod uwagę ilość rynków, które mamy do dyspozycji w trzech spotkaniach : Cork City – St.Patricks, Norrkoping – Elfsborg (09.07.2017) oraz tenisowy pojedynek Azarenka – Halep (10.07.2017). Oprócz tego ilość wszystkich sportów w ofercie.

Sprawdzając podane wyżej czynniki okazuje się, że na pierwszym miejscu pod względem oferty plasuje się 1xBet. Ogrom wyboru rynków jest niesamowity. Na 1xBet znajdziemy praktycznie wszystko co niezbędne jest profesjonalnym typerom. Zawodnicy, kartki, połówkowe sumy azjatyckie, połówkowe handicapy, rzuty rożne i wiele wiele więcej. Następne w kolejności są Unibet oraz Betrally, które mają nieco mniejszą ilość rynków, ale są to rynki bardzo wartościowe i dużo często wykorzystywane przez graczy. Jeśli chodzi tylko o ofertę tenisową to najlepiej wypada 1xBet. Na mecz między Azaranką i Halep znajdziemy aż 23 rynki.
Biorąc pod uwagę ilość wszystkich sportów wygrywa także 1XBet w którego ofercie znajdziecie aż 37 sportów, w tym takie cuda jak walki kogutów! Następny w kolejności jest Unibet.

Wybierając spośród polskich legalnych bukmacherów dojdziemy jedynie do wniosku, że przepaść jest ogromna, a liczenie ilości rynków mija się z celem, gdyż znajdziemy tam dużo ‘zapychaczy’ z których prawie nikt nie korzysta. Nie decydujemy się zatem na przyznanie któremuś z polskich bukmacherów wyróżnienia za ofertę, ponieważ musielibyśmy dodatkowo decydować które rynki są ważniejsze. Prościej mówiąc – u niektórych bukmacherów znajdziemy np. zakłady na kartki i rzuty rożne, ale będzie brakować handicapów azjatyckich i na odwrót. Wybierając jedynie bukmacherów z licencją polskiego ministerstwa finansów radzimy dokładnie zapoznać się czy są tam rynki z których będziemy korzystać.

Oferta zakładów na żywo u bukmacherów

W tym aspekcie Bet365 to ścisła czołówka na rynku bukmacherskim. Są jednak bukmacherzy, którzy mają równie ciekawą ofertę.
Myślę, że najprostsze rozwiązanie będzie w tym wypadku tym najbardziej miarodajnym – sprawdzimy najpierw ilość meczów dostępnych w ofercie na godzinę 12:45 dnia 10.07.2017r., a potem porównamy kursy oraz ilość zdarzeń do obstawienia w dwóch losowo wybranych meczach. Pod uwagę wezmę tylko tych bukmacherów, których oferta może być w jakiś sposób konkurencyjna dla bet365.

Bet365 – 55 spotkań na żywo, 7 z piłki nożnej, 44 z tenisa, 3 z baseballa i 1 z krykieta.

Unibet – 50 spotkań na żywo, 6 z piłki nożnej, 41 z tenisa i po jednym meczu halowego hokeja, piłki ręcznej oraz Bowls.
1xBet – 97 spotkań na żywo, 17 z piłki nożnej, 4 z koszykówki, 49 z tenisa, 2 z siatkówki, 12 z tenisa stołowego, 4 mecze baseballa, 4 mecze badmintona, po jednym z krykieta, bowls, hokeju na trawie, piłki ręcznej, piłki plażowej, a dodatkowo olbrzymia ilość e-sportów oraz innych wydarzeń w postaci na przykład : walk byków czy wyścigów koni.
Betrally – 50 meczów na żywo, 5 z piłki nożnej, 36 z tenisa, 4 z baseballa i po jednym z bowls, hokeja na trawie, piłki ręcznej, tenisa stołowego i sportów motorowych.

Nie tylko w ilości meczów w ofercie zdecydowanie wygrywa 1xBet. Ten bukmacher okazuje się być także drugi pod względem kursów oraz pierwszy w ilości zdarzeń możliwych do postawienia. Drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji otrzymuje Unibet, który nad Betrally ma nieznaczną przewagę w postaci wyższych kursów.

Omawiając kwestię obstawiania na żywo nie sposób nie wspomnieć o transmisjach na żywo. Jeśli chodzi o opóźnienia to bezkonkurencyjny jest Bet365. Średnie opóźnienie transmisji u tego bukmachera to tylko 3 sekundy. Dobrze wygląda to także w przypadku transmisji Unibeta. Największą ilość transmitowanych spotkań ma zdecydowanie 1xbet. Nie wnikamy jak wygląda sprawa z prawami do transmisji, ale to jedna z największych zalet tego bukmachera. Często są nadawane na żywo spotkania naprawdę niszowych lig.

Płatności do i z bukmachera. Skrill, Neteller, przelew

Bet365 oferował nam naprawdę szeroki wachlarz metod płatności. Aby zasilić bukmachera mogliśmy skorzystać ze Skrilla, Neteller, Paysafecard, Karty debetowej lub kredytowej, Paypal, Ukash, Click2pay, przelewu zwykłego, bankowego transferu natychmiastowego czy Przelewy24.
Naszym minimum przy wyborze wyróżniających się bukmacherów jest posiadanie w ofercie przynajmniej dwóch portfeli internetowych, przelewów natychmiastowych, oraz karty kredytowej i debetowej.
Oprócz tego koniecznym będzie posiadanie polskiej waluty.

Wymogi spełniają tacy bukmacherzy jak: Unibet, 1xbet.

Jeśli mielibyśmy wskazać bukmachera z największą ilością opcji płatności byłby to 1xbet. Tutaj ilość dostępnych metod powala na kolana.

Bonusy i promocje u bukmacherow

“Całoroczny” proponował nam naprawdę niezłe bonusy. Do dyspozycji mieliśmy chociażby bardzo łatwo obracalny bonus startowy 100% do 200zł oraz Cashback.
Którzy bukmacherzy wyróżniają się pod tym względem? Sprawdziliśmy to dla was!

Bet at home – Bardzo ciekawa oferta promocyjna obejmująca nie tylko bonus startowy w postaci 50% do kwoty 350zł, ale także mnóstwo ciekawych bonusów okolicznościowych przy okazji największych imprez sportowych, promocję “Zwycięzca dnia” oraz na przykład “Bet Master Cup”

Unibet – Tutaj mamy przede wszystkim świetny zakład bez ryzyka. Cashback 200zł z pewnością łakomy kąsek dla fanów obstawiania. Oprócz tego Unibet przygotowuje dla nas co jakiś czas bonusy lojalnościowe oraz promocje specjalne.

Warto także rzucić okiem na przegląd ofert depozytowych, który staramy się regularnie aktualizować pod tym linkiem https://hazardzik.net/promocje-bonusy-bukmacherskie/

Aplikacja mobilna u bukmachera i przejrzysty interface

Wyróżnienie od redakcji za czytelny i intuicyjny interface otrzymują:

Betrally – Ciemne, niemęczące oka kolory. Układ strony bardzo podobny do Bet365. Wszystko zorganizowane w schludny i bardzo czytelny sposób.

Aplikacja mobilna to w tej chwili podstawa, którą proponuje większość bukmacherów. Kto ją posiada, a kto musi nadrobić tą zaległość?

Bukmacherzy z aplikacją na smartfony: Betrally, Unibet, Jetbull, 1xBet, Bet at home, Bwin
Bukmacherzy bez aplikacji: 5Dimes, Matchbook

Podsumowanie artykułu bukmacherskiego

Od początku wiedzieliśmy, że zastąpienie bet365 będzie niezwykle trudne. Istotnie, mamy paru bukmacherów, których całoroczny nie zostawił daleko w tyle, ale jednak to nie to samo.  Na podstawie powyższego artykułu i własnych doświadczeń zdecydowaliśmy się wyróżnić trzech bukmacherów.

UNIBET – Naprawdę porządny bukmacher. Brakuje jedynie ciut większej oferty, aplikacji mobilnej i przejrzystego interface’u. [ZOBACZ OPIS BUKMACHERA]
BETRALLY –  Świetnie rokujący serwis. Do poprawy: ilość opcji płatności, polski support. [ZOBACZ OPIS BUKMACHERA]
1XBET –  Bukmacher, który w takich aspektach jak oferta, kursy, transmisje na żywo może bez problemu konkurować z Bet365. Jest tylko jedno “ale” – reputacja. Z ciekawością będziemy obserwować czy problemy z wypłatami dużych kwot będą dalej pojawiały się w opiniach internautów. [ZOBACZ OPIS BUKMACHERA]