EcoPayz zniknęło u bukmacherów - co robić?

1 lipca wielu graczy zaskoczył brak opcji płatności ecoPayz u niektórych bukmacherów. Chodzi głównie o 22bet, 20bet i Betmastera. Co się stało, czy płatności wrócą, a jeśli nie jak wypłacić środki? O tym w tym wpisie.

Dlaczego ecoPayz zniknęło?

Nie znamy dokładnie przyczyny wyłączenia tej opcji. Wiemy, że utracili ją bukmacherzy nieposiadający europejskich licencji bukmacherskich, w szczególności ci z licencją z Curacao. Być może wynika to z jakiś odgórnych nacisków na ecoPayz. Być może to ich własna polityka.

Co ważne sytuacja taka miała już miejsce jakiś czas temu. Wtedy bodajże po 2 dniach przerwy ecoPayz wróciło do większości bukmacherów. Możliwe, że aktualnie trwają negocjacje i tym razem również zostanie przywrócone.

Jak wypłacić środki bez ecoPayz?

Na chwilę obecną najszybszą opcją jest skorzystanie z innego portfela internetowego. Niestety opcja z kartą na chwilę obecną dostępna jest tylko u Betmastera. Mamy tu na myśli portfel MuchBetter, do którego można zamówić kartę. Jeśli nasz bukmacher ma tą opcję to warto sobie ten portfel zawczasu uruchomić i zamówić do niego kartę.

OPCJA 1 – wypłata przez inny e-portfel

W celu wypłaty środków poprzez inny portfel (Jeton, EzeeWallet…) musimy:

  1. Założyć konto w tym portfelu internetowym i najlepiej od razu je zweryfikować
  2. Wpłacić dowolną kwotę do bukmachera tą metodą
  3. Postawić zakłady za wpłaconą kwotę (1-krotny obrót)
  4. Zlecić wypłatę tą metodą

Oczywistym minusem tego rozwiązania jest konieczność wypłaty środków z e-portfela bezpośrednio na konto bankowe. Jednak trzeba pamiętać, że e-portfele to legalne firmy, które nie są objęte ustawowym zakazem. Przelewy od nich nie powinny budzić podejrzeń. Wyjątkiem są sytuacje, gdy mamy do wypłaty kilkadziesiąt tysięcy. Duże pieniądze z nieznanego źródła mogą zainteresować Urząd Skarbowy, ale i to nie dzieje się automatycznie.

Więcej na temat innych e-portfeli można poczytać tutaj.

OPCJA 2 – wypłata poprzez Bitcoina

Jesteśmy w trakcie przeglądu portfeli kryptowalutowych. Jeśli znajdziemy taki, do którego można wyrobić sobie kartę bankomatową, to na pewno o nim napiszemy.

Rozwiązanie to zapewnia dużą anonimowość. Otrzymane Bitcoiny możemy na przykład anonimowo wypłacić w Bitomacie albo sprzedać w stacjonarnych punktach.

Jest także sporo sklepów, które akceptują płatności w Bitcoinach, także ewentualne wygrane możemy po prostu na coś wydać, zamiast przelewać je na konto.

Minusem tego rozwiązania są oczywiście przewalutowania i prowizje, które mogą “zjeść” sporą część naszych wygranych oraz ryzyko kursowe. Bitcoin wypłacony w piątek w poniedziałek może być tańszy lub droższy o nawet 20%.

OPCJA 3 – transfer do Skrilla przez bukmachera z Jetonem

888starz zapewnia bardzo ciekawe połączenie. Oferuje on płatności Jeton i Skrill. Jako, że do Skrilla można zamówić kartę bankomatową to będzie to bardzo bezpieczny duet.

Co ważne dostaliśmy potwierdzenie od naszego człowieka w 888starz, że po weryfikacji konta można bez limitu korzystać z wypłat Skrill. Możliwe jest przykładowo wpłacenie 1000 zł Jetonem, 50 zł Skrillem i następnie do dokonaniu 1-krotnego obrotu, wypłacenie całości Skrillem.

Sam bukmacher oparty jest o ten sam system co 22bet. Zachęcamy do dołączenie i sprawdzenia:

OPCJA 4 – transfer do ecoPayz przez innego bukmachera/betbrokera

Tu sprawa jest nieco kłopotliwa. W pierwszej kolejności musimy wypłacić środki na e-portfel lub w postaci Bitcoinów. Następnie wpłacić te środki do innego bukmachera lub betbrokera. Dokonać 1-krotnego obrotu (aby nie było to pranie brudnych pieniędzy). A następnie możemy wypłacić te środki na ecoPayz i potem oczywiście kartą bankomatową.

Optymalnym rozwiązaniem jest obecnie połączenie Jetona i ecoPayz (lub MuchBetter). Taki duet oferują:

Betsson

Betsafe

Ważne: Należy pamiętać o zasadzie, że wypłacać można tylko metodą, którą się wcześniej wpłacało. Konto ecoPayz też trzeba sobie aktywować, wpłacając przykładowo 50 zł i obstawiając za tą kwotę.

!!! Aktualizacja !!! : Dostaliśmy informację, że u jednej osoby limity wypłaty na ecoPayz były bardzo niskie w stosunku do wpłaty Jetonem. Metoda ta może być z tego względu nieskuteczna.

Inną opcję oferuje betbroker Sportmarket, ale przy użyciu Bitcoinów:

Wypłaty możemy następnie dokonać na ecoPayz, MuchBetter lub Skrilla.

oraz bukmacher Betmaster:

Najprościej jest wybrać opcję depozytu w BTC i otrzymany adres podać jako adres do wypłaty środków u bukmachera, z którego chcemy wypłacić. Wtedy możemy to zrobić, nie mając żadnego portfela kryptowalut.

Ważne, żeby pamiętać o konieczności obrotu środków.

Gdzie można dalej grać z ecoPayz?

Na chwilę obecną ze sprawdzonych przez nas bukmacherów pozostają:

Unibet –

Sportmarket –

Betmaster –

FanTeam –

 

PS. ecoPayz wrócił już na Betmaster! Miejmy nadzieję, że u innych będzie podobnie