Ćwiartkowe handicapy i sumy goli

Handicapy i sumy azjatyckie


Gdy kurs na zwycięstwo jednego z teamów jest nieopłacalny, lub gdy boimy się zaryzykować postawienie wysokiego kursu na underdoga to z pomocą przychodzi Handicap.
Na pewno większość z was wie czym jest ta opcja. Jednak niejednokrotnie spotkałem się z pytaniami czym są handicapy typu -0.25, +0.75, bądź jakie są warunki grania azjatyckiej sumy goli over/under 2.25. Mam nadzieję, że ten tekst rozwieje wszystkie wasze wątpliwości.

HANDICAPY

Obstawiając u bukmachera możecie natknąć się na dwa rodzaje tego zakładu – handicap azjatycki i europejski. Zacznijmy jednak od tego czym jest handicap. Jest to redukowanie domyślnych różnic w sile zespołów. Prościej mówiąc dodajemy lub odejmujemy jednemu z zespołów/zawodników daną ilość bramek(np. piłka nożna) lub punktów (np. w tenisie).
Jeśli zrozumiecie na czym to polega nie będziecie potrzebowali poniższej rozpiski.

Sprawdź również: 1xBet opinie

Przykład handicapu Europejskiego:
Bayern Monachium – Darmstadt – obstawiamy handicap 0:2. To znaczy, że na starcie przyjezdni zaczynają z dwoma bramkami na koncie. Jeśli mecz skończy się wynikiem 1:1, 2:1, 2:2, 0:0, 1:0, 3:3, 3:2 i tak dalej to nasz zakład jest wygrany, ponieważ po dopisaniu dwóch bramek do konta Darmstadt (np. 1:1 + 0:2 = 1:3) to oni wygrywają spotkanie. Jeśli po dodaniu dwóch goli do konta underdoga będzie remis lub wygra faworyt to nasz zakład jest przegrany. W wersji europejskiej tego typu zawsze występują liczby całkowite.

Przykład handicapu Azjatyckiego:
Real Madryt – Getafe – obstawiamy handicap minusowy, a konkretnie -1.5 po stronie Realu.
To znaczy, że real musi wygrać przynajmniej dwoma bramkami. Sprawdźmy zatem na przykład wynik 2:0. Jeśli od dwubramkowej zdobyczy Realu  odejmiemy 1,5 to wynik będzie wyglądał w ten sposób – 0,5 : 0. Real nadal wygrywa abstrakcyjną połówką gola, a nasz zakład wchodzi.

Przykładowe “azjany” :

Handicap 0.0/+0/ – Oznacza to samo co zakład draw no bet/remis nie ma zakładu.
W przypadku remisu otrzymujemy zwrot.

Handicap -0.25/+0.25 – Gdy stawiamy opcję minusową otrzymujemy zwrot połowy stawki w przypadku remisu, w przypadku wygranej natomiast wygrywamy pełną pulę. Jeśli wybieramy opcję dodatnią to remis daje nam połowę wygranej, a wygrana całą pulę.

Handicap -0.5/+0.5 – Nic innego jak zwycięstwo danego teamu w przypadku -0.5, lub remisu lub wygranej w przypadku +0,5.

Handicap -0.75/+0.75 – Opcja minusowa daje nam połowę wygranej w przypadku jednobramkowego zwycięstwa i pełną wygraną w przypadku większej przewagi bramkowej.
Opcja z plusem daje nam pełną wygraną w przypadku remisu lub zwycięstwa naszego teamu, lub połowę zwrotu przy przegranej jedną bramką.

Handicap -1.0/+1.0 – Pierwsza opcja to zakład że nasza drużyna wygra z przewagą minimum dwóch bramek. Jeśli jednak zwycięstwo będzie nieznaczne (jednobramkowe) to otrzymujemy zwrot. Dodając natomiast jedną bramkę mamy ten komfort, że jeśli nasz zespół przegra jednym golem to otrzymujemy zwrot. Pełna pula w przypadku wygranej lub remisu.

Handicap -1.25/+1.25 – Tutaj jest równie prosto. Faworyt wygrywa dwoma bramkami lub więcej – zgarniamy wszystko. Zwycięża jednym oczkiem – otrzymujemy zwrot połowy stawki.
Jeśli dodamy 1.25 to w przypadku gdy nasz underdog przegra np. 1:0, 2:1 otrzymujemy połowę wygranej.

Reszta wyższych handicapów działa analogicznie do mniejszych z tym, że różnica między zespołami jest jeszcze większa. Warto dodać, że azjany ćwiartkowe mogą być zapisywane w inny sposób. Na przykład handicap +0.25 czasem widzimy w postaci 0.0, +0.5, handicap -0.75 jako -0.5, -1.0, opcja +1.25 to z kolei -1.0, -1.5. Jest to bardzo proste i liczymy, że każdy to zrozumie – w końcu nie samym 1X2 człowiek żyje 😉

Sprawdź również: bet at home opinie

AZJATYCKIE SUMY GOLI

Czym jest opcja over i under (powyżej/poniżej) każdy wie, więc nie ma sensu tego tłumaczyć. Jednak, nie każdy wie jak rozliczane są overy lub undery ćwiartkowe. Właśnie to spróbujemy wam w najłatwiejszy możliwy sposób wyjaśnić.

Przykłady:

Over 2.0  – Dwie bramki = zwrot. Więcej = wygrana.
Over 2.25 – Dwie bramki = połowa zwrot, połowa przegrana. Więcej bramek = typ wchodzi
Over 2.75 – Dwa gole = przegrana, trzy gole = połowa wygrana, połowa zwrot, więcej bramek = pełna pula.

Under 2.0 – Dwa gole = zwrot. Mniej bramek = zwycięstwo
Under 2.25 – Dwie bramki = połowa zwrot, połowa wygrana. Mniej goli = typ wchodzi.
Under 2.75 – Trzy trafienia w meczu = połowa zwrot, połowa przegrana. Dwie bramki lub mniej = pełna wygrana.

W przypadku overów i underów ćwiartkowych podobnie jak w przypadku handicapów istnieje inna forma zapisu i działa ona na tej samej zasadzie. Over 2.25 to over 2.0, 2,5.  Under 2.75 to under 2.5, 3.0.

Sprawdź również: betsafe bonus