Czy łatwo uzależnić się od hazardu?

Siła uzależnienia od hazarduTrudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Uzależnienie to znacząco różni się od takich uzależnień jak nikotynizm czy alkoholizm. W przypadku hazardu nie uzależniamy się od substancji tylko od czynności. Ewentualnie możemy tu mówić o uzależnieniu od adrenaliny, ale raczej trudno zastąpić grę hazardową skokami na bungee.
Sprawdź również: betsafe
Jedno co można powiedzieć na pewno to, to że łatwiej jest uzależnić się od papierosów niż zakładów bukmacherskich. Mała część osób, która stawia pierwszy zakład kiedyś uzależni się od hazardu, natomiast większość osób, która kupiła swoją ‘pierwszą paczkę’ kiedyś uzależni się od nikotyny. Skąd takie wnioski? Z doświadczenia (nie tylko swojego).

Są ludzie, którzy grają na zakładach całe życie, a nigdy nie kolidowało to z ich życiem osobistym. Są ludzie grający w pokera na pieniądze i od lat trzymają się limitów przegranych (na przykład 10% pensji). Podobnie niektórzy ludzie lubią pograć sobie w pubie na maszynach czy odwiedzić kasyno, ale wszystko to robią z zimną głową i trzymają się swoich zasad.

Sprawdź również: 1xBet bonus

Jednak uzależnienie od hazardu nie należy bagatelizować. Często osoby, którym wydaje się, że są mocne psychicznie popadają w ten nałóg i tracą w ten sposób żony i dzieci. Porównując z nałogiem nikotynowym uzależnienie to występuje rzadziej, ale jego skutki finansowe i społeczne mogą być często wielokrotnie straszniejsze.