Lycamobile sposobem na ominięcie blokady?

Lycamobile

W internecie krąży coraz więcej sposobów na ominięcie rządowej blokady stron z listy zakazanej (w głównej mierze zagranicznych bukmacherów, nieposiadających w Polsce licencji). Pisaliśmy już dla Was o zmianie DNS [TUTAJ] lub zaopatrzeniu się w “wirtualny tunel” VPN [TUTAJ], a tym razem zachęcamy Was do przeczytania artykułu o zagranicznej sieci Lycamobile, której kartę dostaniecie praktycznie w każdym kiosku w mieście. Ale od początku…

Lycamobile to międzynarodowa sieć GSM, działająca w Polsce od 2011 roku. Jest największym operatorem tanich połączeń międzynarodowych i krajowych, a z jej usług korzysta ponad 30 milionów klientów w 16 krajach.

Jak dołączyć do Lycamobile?

Aby zostać użytkownikiem Lycamobile musisz zaopatrzyć się w kartę SIM, dostępną online lub w większości kiosków. Zgodnie z polskim prawem musi zostać ona zarejestrowana, a ceny starterów rozpoczynają się od 5 zł. Dalsze korzystanie z karty wymaga kolejnych doładowań, jednak korzystanie z Lycamobile wyłącznie w celach bukmacherskich sprawia, że wystarczające okazują się najtańsze pakiety – 3GB za 10 zł lub 5GB za 15.

Dlaczego możemy na niej grać?

Wciąż jednak nie wiemy, na jakiej podstawie Lycamobile umożliwia grę u zagranicznych podmiotów… Tajemnica tkwi w tym, iż mimo że karta zarejestrowana jest w Polsce, zostaje nam przydzielone zagraniczne IP (głównie angielskie, rzadko holenderskie), które pozwala nam na korzystanie z usług bukmacherskich na zasadach takich, jakie przysługują w kraju, którego IP otrzymaliśmy. W praktyce wygląda to tak, że podczas logowania bukmacher odczytuje nas jako mieszkaniec np. Wielkiej Brytanii.

Lycamobile jest uznanym operatorem, który gwarantuje nam stałość IP, dzięki któremu bukmacher nie będzie miał podstaw do blokowania konta, które jest bardzo prawdopodobne w przypadku korzystania z darmowych usług VPN, gdzie liczba dostępnych IP jest mocno ograniczona.