Obstawianie "challenge'y"

Czym jest challenge (czyt. czelendż)?

Obstawianie Challengy

Challenge jest to sposób gry, który polega na obstawieniu serii zakładów, z których stawką kolejnego jest wygrana z poprzedniego. To rodzaj łańcucha zakładów, którego założeniem jest osiągnięcie jakiegoś określonego celu. Kluczowe w challenge’u jest „ogrywanie” cały czas stawki początkowej. Choć po paru krokach mamy już jej wielokrotność, to w momencie przegranej będziemy stratni jedynie tą pierwszą stawkę. Ciekawym przykładem takiej gry jest opisany tutaj System Piętnastka.

Założenia w challenge’ach

Grając w ten sposób dobrze jest na początku przyjąć pewne założenia. Albo ustalić „na sztywno” ile kroków będziemy grać. Albo do jakiej kwoty dążymy. Przykładowo może to być 25 → 500 zł, 10 → 100 zł czy nawet 50 → 200 zł. Po przekroczeniu wybranej kwoty lub po określonej ilości kroków bezwzględnie kończymy i cieszymy się wygraną. Bez podjęcia takich ustaleń nie będziesz wiedział kiedy się zatrzymać. W pierwszym przykładzie planujemy pomnożyć początkową stawkę 20 razy. Czyli aby wyjść na plus mamy aż 20 podejść. W ostatnim sukcesem powinno się zakończyć przynajmniej co czwarte podejście.

Jak grać challenge?

Ten sposób gry można stosować zarówno w grze przedmeczowej jak i live. Najważniejszą zasadą jest wybieranie zdarzeń naszym zdaniem „najpewniejszych”. Każdy błąd oznacza koniec i trzeba zaczynać zabawę od początku.

Duże znacznie ma także poziom granych kursów. Przykładowo jeśli postanowiliśmy grać zdarzenia ze średnim kursem 1,2 to po serii 9 udanych zakładów pomnożylibyśmy początkową stawkę 5 razy. Dla pomnożenia stawki 10 razy potrzebujemy serii aż 13 zakładów. Przy średnich kursach 1.5 pomnożenie razy 5 osiągamy już przy 4 zakładach, a seria 8 sukcesów pomnaża początkową stawkę aż 25 razy. Nie trzeba oczywiście grać zdarzeń na jednym poziomie. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie serii od zakładów z kursami wyższymi, bo wtedy jeszcze przegrana nie boli tak bardzo. Gdy jesteśmy już coraz bliżej celu warto ograniczyć ryzyko.

Challenge vs zakłady kombinacyjne

Jak pewnie zauważyłeś istnieje duże podobieństwo pomiędzy challegem i zakładami kombinacyjnymi. Podstawowa różnica jest jednak taka, że challenge możemy dowolnie rozciągnąć w czasie i grać nawet jednego „pewniaka” tygodniowo. A w przypadku zakładów live daje nam to możliwość połączenia wielu meczy odbywających się w różnym czasie. Zapewnia to możliwość łączenia ze sobą lepszych typów, a nie tylko tych dostępnych na tą chwilę.

Podsumowanie

Obstawianie w ten sposób ma wiele zalet, z których największą jest „ogrywanie” przez cały czas 1 niedużej stawki. Problem w tym, że aby w ten sposób coś wygrać potrzeba konkretnej serii sukcesów. Jeśli przytrafia Ci się taka skuteczność to zdecydowanie warto żebyś spróbował, a być może wyjdziesz na tym dużo lepiej, niż na zwykłym stawkowaniu.