Webmoney jako alternatywa dla Skrilla i Netellera

Webmoney jako alternatywa dla skrilla

14 lipca miną dwa tygodnie od wprowadzenia w pełni ustawy hazardowej. Przymus blokady nielegalnych stron zakładów bukmacherskich oprócz dostawców internetowych został nałożony także na banki i operatorów płatności, przez co z polskiego rynku bukmacherskiego znikają tak popularni operatorzy jak Skrill czy Neteller. Czego zatem używać w zamian?

 

Portfelem internetowym wartym uwagi z pewnością jest rosyjski WebMoney, z którego usług korzysta blisko 26 milionów ludzi! Jest globalnym systemem płatności, obsługującym 10 walut i posiadającym niskie opłaty za transakcje pieniężne.

 

Aby skorzystać z usług Webmoney trzeba zarejestrować się na głównej stronie operatora i dokonać wpłaty na konto – można to zrobić na kilka sposobów: przelew z konta bankowego, gotówka wpłacona z bankomatu, czy wpłata z karty pre-paid. Webmoney oferuje czytelny i łatwy w obsłudze interfejs, lecz nie możliwe jest wyrobienie karty płatniczej.

Z racji tego iż jest to rosyjski operator, dostępny jest głównie w usługach rosyjskich bukmacherów – najbardziej znany 1xbet. Spośród najpopularniejszych bukmacherów międzynarodowych wpłaty i wypłaty za pomocą Webmoney można realizować u: Bwin, Pinnacle, Dafabet, Expekt, Jetbull, Marathonbet i William Hill.

 

Warto dodać, że WebMoney nie jest jednak tak popularnym operatorem płatności u bukmacherów jak Skrill, czy Neteller. Jest obsługiwany przez stosunkowo małą liczbą zakładów bukmacherskich i ma ograniczone możliwości wpłat dla Polaków. Do plusów można zaliczyć niskie opłaty za transakcje oraz małe prowizje (0,8% wartości każdej transakcji).