Jak zmienić serwery DNS na Google?

zmiana DNS na Google

Rząd zablokował Ci dostęp do strony bukmachera? Wystarczy, że poświęcisz mniej niż 3 minuty na zmianę serwerów DNS na Google i po problemie! Jak to zrobić?

Zmiana DNS dla użytkowników komputerów

W zakładce ‘Sieć i Internet’ w PANELU STEROWANIA należy wejść w zakładkę ‘Wyświetl stan sieci i zadania’, a później w ‘Zmień ustawienia karty sieciowej’. Po znalezieniu użytkowanej karty sieciowej należy wejść w ‘Właściwości’ (kliknij prawym przyciskiem myszy na kartę), po czym kliknąć w Protokół internetowy w wersji 4. Zaznaczamy punkt ‘Użyj następujących adresów serwerów DNS’. Odblokują się dwa wiersze, w których należy wpisać odpowiednie liczby:
Preferowany serwer DNS: l 8 l 8 l 8 l 8 l
Alternatywny serwer DNS: l 8 l 8 l 4 l 4 l
Klikamy OK, po czym zamykamy okno. Pozostało już tylko WYŁĄCZENIE i ponowne WŁĄCZENIE karty sieciowej. Gotowe.

Sprawdź również: bukmacherzy bez podatku

Zmiana dla użytkowników smartfonów

W większości przypadków do zmian serwera DNS trzeba będzie posłużyć się opcją z rootem, jednak istnieje aplikacja, która do zmian na serwery Google wykorzystuje technologię połączenia VPN. Co należy zrobić? Pobieramy aplikację DNSet (znajduje się w sklepie Google). Po uruchomieniu aplikacji wyświetli się główny panel aplikacji, który w darmowej wersji umożliwia przełączenie się tylko na serwery Google (w naszym przypadku jest to wystarczające). Po kliknięciu w ‘Start’ ukaże się nowe okno, w którym należy zaznaczyć opcję “Ufam tej aplikacji” i kliknąć ‘OK’. Program powinien się wyłączyć, a łącze zacznie korzystać z serwerów Google’a.

Zmiana DNS po zrootowaniu Androida

W tym celu ze sklepu Google pobieramy aplikację SetDNS. Po uruchomieniu aplikacji należy potwierdzić nadanie uprawnień aplikacji. Wyświetli się panel z wieloma adresami VPN. W naszym przypadku wybieramy ‘Google DNS’ i klikamy APPLY. Adresy można wpisywać także ręcznie (w tym przypadku na liście należy kliknąć CUSTOM.

Sprawdź również: unibet opinie